Keçe Fırçası Almalı mıyım?

17 Nisan 2017 Kapalı ile admin

Eveeet, en çok karşılaştığım sorulardan biri daha:)

Bu yazıyı 2017 itibariyle yazıyorum, genelde 3 boyutlu çalışmalar yaptığımı görmüşsünüzdür ve harika ahşap altlıklı bir keçe fırçam var (zamanında bilmeyerek çok para verip almıştım) ama 4 senedir hiç ama hiç keçe fırçamı kullanmadım.

Eğer ki 3 boyutlu bir çalışma yapacaksanız en iyisi bir sünger edinmeniz olur. Fırçalar oldukça küçük olduğu için zaten alan olarak yeterli olmayacak. Sünger üzerinde çok daha rahatlıkla çalışmak mümkün bana sorarsanız.

Ama genel olarak bilgilendirmekte de fayda var.

Kumaş üzerine çalışmalar yapacaksanız ve keçe işleyeceğiniz alan çok çok geniş değilse (bir şalın tamamı veya bir halı, paspas desenlendirmeyecekseniz) ufak bir fırça işinizi görecektir.

Keçe fırçasını, kumaşın altına yerleştirirsiniz ve iğnelemenizi fırça üzerinde yaparsınız.
Bu noktada sünger kullanırsanız ne olur?

Sünger genellikle çok sık ve sabit iğnelemelerde yünü içine alır, yani siz iğnelersiniz iğnelersiniz bir süre sonra kumaşı kaldırmak istediğinizde sünger kolaylıkla çıkmaz, süngeri de beraberinde iğnelemiş olursunuz. Burada çok derine iğnelemek en büyük sebep olsa da bu gibi durumların oluşmaması adına minik bir keçe fırçası sizi kurtarabilir.
Yok ben çok sert ve derine iğnelemem derseniz, arasıra kumaşla süngerin birbirine yapışıp yapışmadığını da kontrol ederseniz gayet tabii süngerle de bu işlemi sürdürmeniz mümkün.

Nasıl alıştığınız, ne ile daha çok rahat ettiğiniz ve size hangisinin daha kolay geleceğini elbette deneyerek öğrenebilirsiniz. Benim naçizane tavsiyem budur 🙂

Yine de sormak istediğiniz sorular olur ise yorumlara yazabilir, bana keceigneleme@gmail.com’dan veya iletişim formundan ulaşabilirsiniz.