Ne aramıştınız

Keçe İğneleri Hakkında Genel Bilgilendirme

Keçe İğneleri Hakkında Genel Bilgilendirme

Keçe İğneleri Hakkında Genel Bilgilendirme

Keçe iğnelerinin tepesi ters L şeklindedir ve oldukça sivri ve ince uçlara sahiptir. Yünü iğne ile keçeleştirebilmek için iğnenin üstünde çentikler bulunur.

Yorgan iğnesi veya dikiş iğnesi ile keçeleştirme yapılamaz.

Çentiklerin yerleşimine ve sayısına göre keçe iğneleri 32, 36, 38, 40, 42, 43 ve daha bir çok farklı kod ile birbirinden ayrılır.

Triangle (T) iğnelerin ucu üçgene benzer ve 3 taraflıdır. Star (S) iğneler ise yıldız şeklindedir ve 4 taraflıdır. Her taraf üzerinde farklı sayılarda çentikler bulunur.
Bu sayede bazı iğneler hızlı iğnelemeyi sağlarken, bazı iğneler özellikle ince detaylar için kullanılır.

Keçe İnadı iğneleri:

36T (mavi): Başlangıç iğnesidir. İlk formu oluşturmak, hızlı ve çabuk şekil vermek için kullanılır. Ham yünü şekillendirmek için en uygun iğnedir.

40T (yeşil): İnce, etkili bir iğnedir. Detayları kolaylıkla verebilirsiniz. Çiftli, üçlü olarak da rahatlıkla kullanılabilir.

43T (turuncu):  En ince iğnedir. Çalışmalarınızın pürüzsüz sonlanması ve en küçük detayların yapılması için kullanılır. Tüylenme ve delik izlerini yok eder.

38S (sarı): 36T iğneye kıyasla sertliği neredeyse aynı olup iğne ucu üçgen şekilli olduğu için çalışmalarda iğne deliği izi daha az bırakır. Çabuk ve hızlı şekillendirme sağlar.

Ters Çentik (kırmızı): Çentikleri ters olduğu için yünü içeri itmek yerine yünü içeriden çekmenizi, figürlere peluşumsu bir görünüm vermenizi sağlar.